Jdi na obsah Jdi na menu
 


Parafínové zábaly

  

Parafínový zábal jako kosmetická kúra


Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel.Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže. Parafínové zábaly se používají také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy.

                            

parafin.jpg

 


Použití parafínu

* choroby pohybového aparátu,prokrvuje pokožku a prohřívá svaly,uvolňuje stuhlé a bolestivé      svaly,pomáhá při odstraňování celulitídy
* chronická revmatoidní artritida, choroby drobných kloubů končetin
* zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohou                           


Parafínový zábal – blaho pro klouby
Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Lze ji ale aplikovat i na celé tělo – formou parafínových lázní. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.

 

Co to je parafín?


Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhle při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.


Parafín je směs tuhých uhlovodíků, která je součástí základových olejů a při finálním zpracování se parafín cíleně odděluje od základových olejů. Parafín má neobyčejnou schopnost zadržovat teplo. Parafínová vrstva prohřívá, zvyšuje krevní oběh a otvírá póry. Kůže pak může účinněji absorbovat hydratační a vyživující složky kosmetických přípravků.

V kosmetice se používá aromaterapeutický parafín s obsahem aromatických olejů a vitamínů pro výživu, zjemnění, prohřátí a osvěžení rukou, loktů, kolen a chodidel.


 


Před parafínovým zábalem je vhodné ruce dobře vydenzifikovat. Pak se uvolněné ruce ponoří až po zápěstí na několik sekund do rozehřátého parafínu. Poté se z lázně vyjmou a znovu se alespoň dvakrát až třikrát ponoří, dokud vosk rovnoměrně přilne na pokožku. Takto ošetřenou ruku zabalíme do plastikové a froté rukavičky. Teplo tak bude působit déle. Zábal necháme působit 10 až 20 minut. Po uvedené době se vosk lehce stáhne z ruky.Nakonec končetiny promastíme a příjemně namasírujeme.

Doporučuji opakovat parafínovou kúru po 2- 3 týdnech,nebo dle potřeb klienta. 

                                  parafin6.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Parafín.zábal

(Pepa, 7. 7. 2014 20:09)

Byl jsem u Pani Bartákové na parafínovém zábalu rukou.Nabídla mě to jelikož mám ruce velice stuhlé,neskrčil jsem prsty.Chodím k ní na masáž zad.Ta je také skvělá ale nevěřil jsem že mě může parafínový zábal pomoci k hybnosti prstů.Pani mě po sundání parafínu z rukou celé ruce i paže promasírovala a já pocítil příjemnou hybnost prstů.Je to již 3.týdny a pesty jsou stále pěkně pohyblivé.Moc děkuji.Mám po nepodařené operaci karpálního tunelu a nevěřil jsem již že vůbec někdy budu moc uchopit sekeru a sekat dřevo.Uleva jedním slovem.Zase příjdu.Pepa

Re: Parafín.zábal

(Jana Bartáková, 10. 7. 2014 18:19)

To mě těší pane Josefe že jsem Vám mohla pomoci s Vaším zdravotním stavem.S pozdravem Jana Bartáková